Informační stránky poslance MUDr. Milana Cabrnocha
| Novinky | Mapa stránek |
ODS

Usnesení Výkonné rady ODS ze dne 5.4.2004

  1. VR ODS konstatuje, že premiér Špidla a vláda ČR selhává při řešení klíčových problémů této země. Počet nezaměstnaných v březnu dosáhl rekordu 10,9 % a nezaměstnanost v některých okresech je vyšší, než byla v době ekonomické krize přelomu 20. a 30. let minulého století.

  2. Výkonná rada ODS odsuzuje výroky dvou sociálně demokratických evropských politiků – kancléře Schrödera a premiéra Perssona – že míra přímého zdanění v nových členských zemích EU je příliš nízká a že takové země mohou být v budoucnu kráceny na finanční pomoci z Evropské unie. ODS vždy tvrdila, že snaha o tzv. harmonizaci přímých daní je skrytou snahou evropské levice o jejich zvyšování. Nyní se jasně ukazuje, že to byla pravda. Kancléř Schröder a premiér Persson tímto krokem připravují koncept trvale udržitelné zaostalosti pro nové členské státy.

  3. Za neuvěřitelnou reakci Výkonná rada ODS považuje následný výrok premiéra Špidly, že České republiky se to nedotýká, neboť míra zdanění je u nás už stejně vysoká jako v EU. To dokazuje, že tato vláda už dávno rezignovala na provádění jakékoliv rozumné a autonomní daňové politiky (ač tato je stále v kompetenci národních vlád), jako jednoho z hlavních nástrojů hospodářského růstu.

  4. VR ODS schvaluje volební program ODS pro volby do Evropského parlamentu „Stejné šance pro všechny“. VR ODS vítá změnu stanov frakce EPP-ED přijatou dne 31.3. 2004, která umožní zapojení europoslanců ODS do této frakce.

  5. VR ODS je znepokojena zneužíváním institutu vazby k politickému boji mezi vládou a opozicí. Politizace trestního řízení započatá akcí „Čisté ruce“ je nepřijatelná a všichni, kteří se na tomto zneužívání pravomocí podílejí, budou dříve nebo později hnáni k odpovědnosti. ODS hájí princip „padni komu padni“, ale zároveň trvá na korektním zákonném a politicky nemotivovaném postupu policistů i státních zástupců.
    Výroky nejvyšší státní zástupkyně M. Benešové, ve kterých označila starosty a primátory za „gubernátory propojené s podnikatelským prostředím“, považuje ODS za skandální a poškozující nejen principy demokracie, ale i čest a dobrou pověst více než 6300 starostů a primátorů v ČR.

 


 

Související:

 
 

 

Usnesení VR ODS:

usnesení VR ze dne 5.4.2004
usnesení VR ze dne 19.1.2004
usnesení VR ze dne 18.12.2003
usnesení VR ze dne 22.9.2003
unsesení VR ze dne 7.7.2003
unsesení VR ze dne 2.6.2003
usnesení VR ze dne 3.5.2003
usnesení VR ze dne 7.4.2003
usnesení VR ze dne 1.3.2003
usnesení VR ze dne 3.2.2003
usnesení VR ze dne 13.1.2003

 

© MUDr. Milan Cabrnoch 2003