Informační stránky poslance MUDr. Milana Cabrnocha
| Novinky | Mapa stránek |
ODS

Usnesení VR ODS ze dne 7.7. 2003

  1. VR ODS s obavami sleduje vývoj kolem causy Kinský, stejně tak jako sílící požadavky související s majetkovým odškodněním odsunutých sudetských Němců. VR ODS konstatuje, že tyto případy by mohly vést k podání tisíců nových žalob, k prolomení restituční hranice a k znejistění majetkoprávních vztahů vzniklých po druhé světové válce. VR ODS je znepokojena nejasným postojem některých politických stran, který vytváří prostor pro toleranci pokusů o revizi poválečného uspořádání.
  2. VR ODS konstatuje, že tzv. reforma veřejných financí je pouzepolovičatou snahou Špidlovy vlády zmírnit katastrofální rychlost zadlužování země, do kterého jí právě sociálně-demokratické vlády v posledních pěti letech uvrhly. Balík zákonů navržený vládou znamená pouze zdražování, zvyšování daňové zátěže, zvýšení nákladů veřejné správy a v konečném důsledku snížení životní úrovně občanů České republiky a omezení ekonomického růstu ČR. Pouze skutečná reforma obnovující motivaci k práci a aktivitě občanů, směřující k podpoře hospodářského růstu a omezující plýtvání se státními penězi může vést k pozitivnímu obratu. VR ODS žádá své poslance a senátory, aby nepodpořili vládní návrhy zákonů tzv. reformy veřejných financí jako celek a aby se nezúčastnili ani na dílčích úpravách formou pozměňovacích návrhů.
  3. VR ODS vyslovuje nespokojenost s tím, že část poslaneckého klubu podpořila vládní návrh zákona o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů, v jehož důsledku dojde k zvýšení státních výdajů o 6,5 miliardy ročně a který dokonale odhaluje, že současná vláda to s úsporami nemyslí vážně.
    VR ODS trvá na politice nulové tolerance vůči současné vládě a proto doporučuje Senátnímu klubu, aby návrh služebního zákona nepodpořil.

 

Související:

 
 

 

Usnesení VR ODS:

usnesení VR ze dne 5.4.2004
usnesení VR ze dne 19.1.2004
usnesení VR ze dne 18.12.2003
usnesení VR ze dne 22.9.2003
unsesení VR ze dne 7.7.2003
unsesení VR ze dne 2.6.2003
usnesení VR ze dne 3.5.2003
usnesení VR ze dne 7.4.2003
usnesení VR ze dne 1.3.2003
usnesení VR ze dne 3.2.2003
usnesení VR ze dne 13.1.2003

 

© MUDr. Milan Cabrnoch 2003