Informační stránky poslance MUDr. Milana Cabrnocha
| Novinky | Mapa stránek |
ODS

Usnesení Výkonné rady ODS ze dne 2. června 2003

  1. VR ODS dospěla k závěru, že jediné, čím předseda vlády a ČSSD Vladimír Špidla může prospět ČR, je jeho odchod. Špidlova vláda není schopna řešit konkrétní problémy ČR a svými kroky k ovládnutí médií se snaží zabránit pravdivým informacím o narůstajících problémech a zakrýt tak svou katastrofální hospodářskou politiku.
  2. VR ODS vnímá odstoupení ministra Tvrdíka jako další důkaz neschopnosti vlády postupovat jednotně a potvrzení toho, že předseda vlády se místo hledání dohody a pozitivních řešení vyžívá v osobní účasti na činnosti tajných služeb a vnitrostranických soubojích.
  3. VR ODS se zneklidněním konstatuje, že současný návrh Ústavy EU představuje další posun směrem k evropskému federálnímu státu a další omezení suverenity členských zemí. VR ODS proto zdůrazňuje, že po našem vstupu do EU musí o Ústavě EU v ČR, stejně jako v dalších evropských zemích, rozhodnout referendum. Možnost ovlivnit budoucí podobu EU považujeme za další závažný důvod k našemu vstupu do EU, kterému vyslovujeme opakovanou podporu.
  4. VR ODS blahopřeje slovenské vládě k tomu, že hodlá od 1. ledna roku 2004 zavést rovnou daň. Slovensko zavádí skutečnou daňovou reformu, která na rozdíl od zdražování a škrtů, jež hodlá v ČR prosadit Špidlův kabinet, vytvoří dobré výchozí podmínky pro hospodářský růst slovenské ekonomiky. ODS je připravena předložit vlastní návrh zákona o rovné dani.
  5. VR ODS odmítá vládní návrh zákona o rozpočtovém určení daní obcím a krajům. Zákon je další zjevnou snahou zbavit se odpovědnosti vlády za neúspěšnou reformu veřejné správy. Zákon je veden snahou označit za viníky špatné situace obecní a krajská zastupitelstva. VR ODS doporučuje Poslaneckému klubu ODS navrhnout zamítnutí tohoto zákona.

 

Související:

 
 

 

Usnesení VR ODS:

usnesení VR ze dne 5.4.2004
usnesení VR ze dne 19.1.2004
usnesení VR ze dne 18.12.2003
usnesení VR ze dne 22.9.2003
unsesení VR ze dne 7.7.2003
unsesení VR ze dne 2.6.2003
usnesení VR ze dne 3.5.2003
usnesení VR ze dne 7.4.2003
usnesení VR ze dne 1.3.2003
usnesení VR ze dne 3.2.2003
usnesení VR ze dne 13.1.2003

 

© MUDr. Milan Cabrnoch 2003