Informační stránky poslance MUDr. Milana Cabrnocha
| Novinky | Mapa stránek |
ZDRAVOTNICTVÍ V ČR

ODS se podařilo zařadit zdravotnictví na program sněmovny

MUDr. Milan Cabrnoch, 16. října 2003

informace

Vládě a jejím poslancům se pod tíhou postupující krize ve zdravotnictví nepodařilo dlouho vzdorovat tlaku poslanců opoziční Občanské demokratické strany na zařazení tématu krize ve zdravotnictví na program jednání probíhající schůze Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

Ve čtvrtek 16. října ihned po zahájení jednání vystoupila místopředsedkyně ODS Miroslava Němcová (stenozáznam PSP) a navrhla zařadit na jednání nový bod s názvem Zpráva ministryně zdravotnictví o krizi ve zdravotnictví. Návrh vyprovokoval ministry a vládní poslance k několika nevybíravým výpadům.

Především ministr práce Zdeněk Škromach se ve svém agresivním vystoupení pokusil přenést vinu za problémy z vlády na kraje (stenozáznam PSP). Toto politické zneužívání skutečně existujících problémů, které se dotýkají každého občana ČR, je pro ODS nepřijatelné - našim zájmem je hledat, nalézt a prosadit skutečné řešení problémů tak, aby zdravotní péče pro občany byla zajištěna.

Po vzrušené debatě (stenozáznam PSP) a přestávce na poradu vedení sněmovny v hlasování poslanci návrh ODS podpořili. Na jednání sněmovny tak byl zařazen nový bod - informace ministryně zdravotnictví o situaci ve zdravotnictví. Bod byl pevně zařazen na pátek 17. října 2003 jako první bod v 9 hodin dopoledne (schválený pořad a stav projednávání 22. schůze PSP).


 

Související:

 
 

Bylo vytvořeno vybrané téma: Podzimní krize ve zdravotnictví

Krize ve zdravotnictví - Projev MUDr. Milana Cabrnocha na 22. schůzi Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR dne 17. 10. 2003

- Informace ministryně zdravotnictví o situaci ve zdravotnictví- stenozáznam PSP a stenozáznam rozpravy k tomuto bodu v Poslanecké sněmovně dne 17. 10. 2003

- Krize zdravotnictví - návrh usnesení

 

 

Reagujte:

Vaše jméno, titul:

Váš email:*
Chci na tento e-mail dostávat novinky:
Váš názor, vzkaz, dotaz, připomínka ?*

Prosím, vyplňte takto * označená pole. Děkuji

Rozsáhlejší texty zasílejte prosím na e-mail cabrnoch@psp.cz

 

 

Příspěvky:

 
 

MUDr. Hana Pácaltová - hpac@volny.cz

Dle mého názoru i dle názoru celé řady poctivých kolegů je v současné době čas na zrušení povinného členství v Lékařské komoře.Povinnými členy by měli být všichni privátní lékaři, ze zaměstnanců nemocnic primáři, jejich zástupci, eventuelně vedoucí lékaři odborných stanic. Členství v komoře by se mělo stát ctí, nikoliv ostudou lékařského stavu.

 

© MUDr. Milan Cabrnoch 2003