Informační stránky poslance MUDr. Milana Cabrnocha
| Novinky | Mapa stránek |
KOLÍN

Změny ve vedení Kolínské radnice

MUDr. Milan Cabrnoch,

předseda klubu zastupitelů ODS v Kolíně, 16. září 2003

Občanská demokratická strana se po devíti letech v opozici vrací do vedení města, získává funkci prvního místostarosty a dalších tří členů Rady města. Spolu s ČSSD a KDU-ČSL vytváří ODS novou koalici, která ponese odpovědnost za další rozvoj Kolína.

Při dnešní schůzi zastupitelstva došlo k významným změnám ve vedení města Kolína. Byla odvolána starostka města paní Zdeňka Majerová (strana Nezávislí), místostarosta pan ing. Karel Sova (KDU-ČSL) a členové Rady města paní Mgr. Jana Matějková (strana Nezávislí) a pánové MUDr. Václav Navrátil (strana Nezávislí), JUDr. Martin Krumich (strana Nezávislí) a ing. Martin Škorpík (KSČM).

Nově byli do vedení města zvoleni starostou dosavadní první místostarosta pan ing. Miroslav Kaisler (ČSSD), prvním místostarostou pan Jiří Buřič (ODS) a místostarostou pan Mgr. Jiří Krumich (KDU-ČSL). Členy Rady města zůstali pan MUDr. Jan Rakušan (ČSSD) a MUDr. Pavel Moučka (ČSSD) a nově byli zvoleni paní MUDr. Eva Matějková (ODS) a pánové Mgr. Ondřej Plašil (ODS), Mgr. Roman Pekárek (ODS) a Petr Král (ČSSD).

Rozpory v bývalém vedení města a v koalici Nezávislí - ČSSD - komunisté a KDU-ČSL se projevovaly již delší dobu a vyvrcholily v posledních týdnech před schůzí zastupitelstva. Starostka města a další členové vedení města ztratili důvěru svých dosavadních koaličních partnerů, a jak se později ukázalo, i některých členů své strany. Komentovat důvody těchto rozporů není mým úkolem - ODS toto vedení města nikdy nepodporovala. Podstatné je, že klub zastupitelů ODS byl osloven z několika stran s nabídkou podílet se na řízení města.

Občanská demokratická strana v Kolíně v roce 2002 vyhrála volby a její klub je v zastupitelstvu nejsilnější. Je naším přirozeným zájmem být ve vedení města a moci tak realizovat náš předvolební program, díky kterému nás občané města ve volbách podpořili.

Výsledkem mnoha jednání se všemi kromě komunistů bylo pondělní večerní setkání klub zastupitelů ODS a ČSSD, za účasti zastupitele zvoleného na kandidátce KDU-ČSL. Z tohoto věcného a odpovědného jednání vzešla dohoda o spolupráci a tato dohoda byla dnes na schůzi zastupitelstva realizována do poslední tečky.

Zastupitelé dvou velkých klubů spolu s několika dalšími se rozhodli, že převezmou odpovědnost za řízení města. Nebylo to jednoduché rozhodnutí a nebude to jednoduchá práce. Bude třeba, aby ruku k dílu přiložili všichni, nejenom ti, kdo byli právě nově zvoleni do vedení města a Rady města. Blahopřeji všem zvoleným a věřím, že se jim bude dařit naplňovat cíle, které si stanovili.


 

Související:

 
 

Odpovědi na dotazy Kolínského presu dne 14. července 2003

 

 

Reagujte:

Vaše jméno, titul:

Váš email:*
Chci na tento e-mail dostávat novinky:
Váš názor, vzkaz, dotaz, připomínka ?*

Prosím, vyplňte takto * označená pole. Děkuji

Rozsáhlejší texty zasílejte prosím na e-mail cabrnoch@psp.cz

 

 

Příspěvky:

 
 

 

 

© MUDr. Milan Cabrnoch 2003