Informační stránky poslance MUDr. Milana Cabrnocha
| Novinky | Mapa stránek |
Z DENÍKU POSLANCE

Slavnostní otevření nové budovy interny v nemocnici v Kolíně

MUDr. Milan Cabrnoch, 3. června 2002

Informace

V pondělí 3. června v poledne jsem se spolu s desítkami dalších zúčastnil slavnostního otevření nové budovy interny v nemocnici v Kolíně.

Nová budova, která nahradila původní, byla skutečně potřeba. Stavba je na pohled pěkná, věřím, že je provedena kvalitně a bude dobře sloužit zdravotníkům, a především pacientům nemocnice.

Celá slavnost byla poznamenána nebývalou koncentrací sociálních demokratů. Přítomnost ministra zdravotnictví je logická, ministr vnitra Gross má s nemocnicí společného pouze to, že je lídrem kandidátky ČSSD ve Středočeském kraji. Nakupení dalších poslanců mělo demonstrovat "zásluhy" socialistů o investici. Všichni samozřejmě víme, že peníze ve státním rozpočtu nejsou penězi od vlády či od socialistů, ale od nás, plátců daní.

Myslím, že nový muž ČSSD v Kolíně, ředitel nemocnice MUDr. Jan Rakušan zklamal mnoho svých spolupracovníků tím, že slavnostní chvíle netrávil s nimi, ale za zavřenými dveřmi se svými novými spolustraníky. Podle mne se na odpolední šou ČSSD měli připravovat jindy a jinde. Naštěstí se mezi pracovníky vedení nemocnice našli jiní, kteří přítomné hosty novou budovu provedli.

Otevření rekonstruované budovy interny je prvním krokem na cestě nemocnice v Kolíně směrem k oblastní nemocnici pro východ Středočeského kraje. Kraj již má připravenu koncepci rozvoje zdravotnictví a Kolín v ní hraje významnou roli. Po převzetí nemocnice krajem bude projednáván plán dalšího rozvoje nemocnice. Po letech stagnace se dá očekávat, že se nemocnice v Kolíně bude dynamicky rozvíjet.


 

Související:

 
 

Teze zdravotní politiky středočeského kraje

Stránky Nemocnice v Kolíně

 

© MUDr. Milan Cabrnoch 2003