Informační stránky poslance MUDr. Milana Cabrnocha
| Novinky | Mapa stránek |
Z DENÍKU POSLANCE

Kolín oslavoval spolu s ODS

MUDr. Milan Cabrnoch, 3. června 2001

Informace

Stalo se již oblíbenou tradicí, že Občanská demokratická strana v Kolíně pořádá na Mezinárodní den dětí vyhlídkové plavby po Labi. V letošním roce se tato populární akce stala součástí oslav desetiletého výročí založení ODS.

Ano, je to neuvěřitelné, jak ten čas letí. Občanská demokratická strana byla založena 21. dubna 1991, tedy před více jak deseti lety. Za tuto dobu ušla strana i naše společnost velký kus cesty. Dnes je ODS stabilní výraznou politickou silou, pravicovou stranou s jasným a čitelným programem. Jsme stranou, se kterou mnozí spojují své představy, současně také stranou, která mnohým leží v žaludku. Jasné vymezení ODS a stabilita našich politických zásad provokuje a jistě i bude provokovat k útokům ty, kteří mají jinou představu o fungování společnosti.

Loď Král Jiří na Labi v Kolíně dne 3. června 2001 u příležitosti 10 let ODS

V neděli 3. června 2001 jsme oslavovali. Restaurační loď Král Jiří, která kotví v Poděbradech, vyplula směrem ke Kolínu již v 9:30. Na palubě v tu chvíli bylo více jak padesát cestujících. Pozvánku ODS přijali důchodci s zdravotně postižení občané. Přijeli do Poděbrad autobusem a rádi využili pozvání ODS k zajímavé plavbě. I přes chladnější počasí cesta vesele ubíhala. Cestující využili příležitosti k besedě s poslancem Milanem Cabrnochem i zástupcem krajského hejtmana Josefem Kantůrkem. Do Kolína jsme dorazili před polednem.

Odpoledne bylo vyplněno vyhlídkovými plavbami kolem Kolína. U přístavu na zdymadle se čekající mohli občerstvit limonádou, kterou darovala sodovkárna Vavruška Kolín. V chladnu a chvílemi i dešti byla konzumace nízká, takže jsme ochotnému sponzorovi ještě limonády vraceli. Vyhlídkové plavby odplouvaly v devadesátiminutových intervalech. Všechny čtyři plavby byly zcela naplněny, a to se na loď vejde asi tak 120 cestujících. Během plavby vyhrávala na sluneční palubě živá hudba, někdy dokonce na přání výletníků.

Cestou zpět do Poděbrad byla loď Král Jiří opět naplněna. Na dvouhodinovou plavbu s večeří přijali pozvání nejen představitelé kolínské ODS a naši přátelé, ale i senátoři Vladimír Malát a Jaroslav Mitlener a předseda středočeské ODS poslanec Jan Vidím. Na palubě panovala skutečně dobrá nálada. Všichni jsme měli radost z toho, že se celá akce vydařila a že spolu s námi strávilo příjemný den a oslavilo desetiletí ODS bezmála šest set spoluobčanů.


 

Související:

 
 

Viz: Poznámky ze setkání se členy Sdružení zdravotně postižených

 

© MUDr. Milan Cabrnoch 2003