Informační stránky poslance MUDr. Milana Cabrnocha
| Novinky | Mapa stránek |
ZDRAVOTNICTVÍ

LSPP ve sněmovně

MUDr. Milan Cabrnoch

25. listopadu 2003, pozvánka

Ve sněmovně se uskuteční kulatý stůl na téma Lékařská služba první pomoci.

Ve čtvrtek 4. prosince 2003 se v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR uskuteční kulatý stůl na téma Současná situace a problémy lékařské služby první pomoci v jednotlivých krajích. Kulatý stůl proběhne od 16 hodin v zasedací místnosti Výboru pro sociální politiku a zdravotnictví, zvané "konírna".

Kulatý stůl se koná pod záštitou předsedkyně VSPZ doc. MUDr. Milady Emmerové, CSc., a Českého zdravotnického fóra. Záměrem tohoto kulatého stolu je podpořit partnerskou spolupráci a výměnu názorů v problematice služby první pomoci. Tolik z pozvánky, podepsané předsedou Podvýboru pro koncepci zdravotnictví, lékovou politiku a úhradu zdravotní péče MUDr. Jaroslavem Krákorou.

Kulatý stůl, který se původně měl věnovat problematice koncepce zdravotnictví jako celku, se omezuje na řešení problému, který je důsledkem nekoncepčního, nepřipraveného a nezvládnutého převedení části odpovědnosti za zdravotní péči ze státu na kraje.

Věřím, že kulatý stůl za účasti nejen politiků a úředníků, ale také těch, kdo péči spotřebovávají, tedy pacientů, a těch, kdo péči poskytují, tedy lékařů, pomůže posunout problém LSPP a bude inspirací k návrhu legislativní změny v této problematice.


 

Související:

 
 

 

 

© MUDr. Milan Cabrnoch 2003