Informační stránky poslance MUDr. Milana Cabrnocha
| Novinky | Mapa stránek |
ZDRAVOTNICTVÍ V ČR

Senátní zdravotní výbor zamítl zákon o způsobilosti lékařů

MUDr. Milan Cabrnoch, 20. května 2003

legislativa

Na dnešní schůzi Výboru pro zdravotnictví a sociální politiku Senátu Parlamentu ČR tento výbor projednal vládní návrh zákona o způsobilosti k výkonu povolání lékaře, zubního lékaře a lékárníka, sněmovní tisk 53, senátní tisk 94. Osobně jsem se jednání senátního výboru zúčastnil.

Senátoři během jednání výboru opakovně konstatovali, že vláda předložila špatný návrh zákona. Sněmovna se jej ve složitém procesu pokusila napravit, ale přes značné vynaložené úsilí je výsledek nerealizovatelný. Přesto, že jednotliví senátoři předložili více jak šedesát dalších pozměňovacích návrhů, v závěrečném hlasování se shodli na zamítnutí vládního návrhu.

Ve svém krátkém vystoupení jsem senátorkám a senátorům připomněl, že jsem navrhoval jako zpravodaj sněmovně vrátit návrh zákona vládě k dopracování (což sněmovna o jeden hlas odmítla).

Opakovaně jsem ve sněmovně kritizoval způsob práce, kdy k necelým padesáti paragrafům vládního návrhu předložili a projednali poslanci bezmála dvě stovka změn. Výsledek nemohl být jiný než špatný. Sněmovna navíc v hlasování ve třetím čtení návrh zákona ještě zkomplikovala.

Z těchto důvodů poslanci Občanské demokratické strany v závěrečném hlasování vládní návrh zákona nepodpořili, sněmovna jej po bezmála dvouhodinové přestávce, během které vládní koalice shromažďovala před hlasováním své poslance, přijala většinou pouhých dvou hlasů.

Souhlasím s tím, že výsledek nekoncepční práce nad špatným návrhem zákona je špatný. Ve sněmovně, do které se návrh zákona zřejmě vrátí, budu prosazovat podporu návrhu Senátu, tedy zamítnutí vládního návrhu zákona.


 

Související:

 
 

Historie projednávání zákona

 

 

Reagujte:

Vaše jméno, titul:

Váš email:*
Chci na tento e-mail dostávat novinky:
Váš názor, vzkaz, dotaz, připomínka ?*

Prosím, vyplňte takto * označená pole. Děkuji

Rozsáhlejší texty zasílejte prosím na e-mail cabrnoch@psp.cz

 

 

Příspěvky:

 
 

 

 

© MUDr. Milan Cabrnoch 2003