Informační stránky poslance MUDr. Milana Cabrnocha
| Novinky | Mapa stránek |
ZDRAVOTNICTVÍ V ČR

Komentář k článku: "Součková: Za dluhy nemocnic může způsob vedení a vysoké mzdy"

MUDr. Milan Cabrnoch, 18. 2. 2003

Komentář k článku: "Součková: Za dluhy nemocnic může způsob vedení a vysoké mzdy" (stránky Zdravotnických novin), uveřejněném ČTK, 17. 2. 2003

Ministryně zdravotnictví kritizuje dvě příčiny zadlužení státních nemocnic: rozhodování vedení nemocnic a nadměrné zvýšení mezd.

Obě tyto příčiny však jsou jednoznačně v režii vlády. Vláda jmenovala ředitele nemocnic prostřednictvím okresních úřadů. Vláda měla povinnost jejich rozhodování kontrolovat. Vláda sociální demokracie přes četná varování rozhodla o zvyšování mezd ve státních nemocnicích.

Jako jednu z možností řešení nabízí ministryně odpuštění penále za neplacení sociálního a zdravotního pojištění. To znamená znárodnění těchto penále. Ti, kdo poctivě platili pojistné, budou nezaplacením penále poškozeni.

Ministryně velkoryse nabízí krajům, že by byla případně ochotna povolit jim, aby se svým majetkem zacházeli podle své vůle. Asi není třeba dodávat, že samo omezení nakládání s vlastním majetkem je nemorální.

Nakonec si ministryně stěžuje, že zdravotní pojišťovny hradí různým způsobem stejnou péči. Nezbývá než dodat, že od roku 1997 rozhoduje o úhradách nemocnicím ministerstvo, a ne pojišťovny či snad nemocnice.

Otázka na závěr: proč tolik sebekritiky, paní ministryně?


 

Související:

 
 

"Součková: Za dluhy nemocnic může způsob vedení a vysoké mzdy" (stránky Zdravotnických novin), uveřejněném ČTK, 17. 2. 2003

 

 

Reagujte:

Vaše jméno, titul:

Váš email:*
Chci na tento e-mail dostávat novinky:
Váš názor, vzkaz, dotaz, připomínka ?*

Prosím, vyplňte takto * označená pole. Děkuji

Rozsáhlejší texty zasílejte prosím na e-mail cabrnoch@psp.cz

 

 

Příspěvky:

 
 

 

 

© MUDr. Milan Cabrnoch 2003