Informační stránky poslance MUDr. Milana Cabrnocha
| Novinky | Mapa stránek |
ZDRAVOTNICTVÍ V ČR

Slavnostní otevření kolínské interny bylo předvolební kulisou pro sociální demokraty a boudou pro občany

MUDr. Milan Cabrnoch, 8. srpna 2002

Stanovisko k situaci v nemocnici Kolín

Ředitel nemocnice v Kolíně, donedávna zapřísáhlý nestraník a nyní první muž sociální demokracie v okrese, ředitel nemocnice Jan Rakušan, zcela nepokrytě zneužil veřejné prostředky pro předvolební propagaci své politické strany.

Kandidát ČSSD do senátních voleb uspořádal za veřejné peníze několik dnů před volbami divadlo pro zaměstnance nemocnice i ostatní občany Kolína. Hlavní roli nehrál nikdo jiný než lídr sociálně demokratické kandidátky ve Středočeském kraji Stanislav Gross. Spolu s Janem Rakušanem přizvukovali ministr zdravotnictví Fischer, poslanci Urban, Boháčková a další. Tématem bylo slavnostní zahájení provozu rekonstruované budovy interny v nemocnici.

Bezpochyby potřebná rekonstrukce interny byla realizována za veřejné peníze, za prostředky státního rozpočtu. O přidělení dotace rozhodla při hlasování o státním rozpočtu poslanecká sněmovna. Na internetové stránce pana ředitele však nalezneme nabubřelou lež - "většinu opravy zaplatila sociálně demokratická vláda". Vláda pochopitelně nic nezaplatila, peníze byly vybrány od daňových poplatníků a o jejich (podtrhuji že správném) využití rozhodla sněmovna a ne vláda.

Na internetové stránce pana Rakušana nalezneme i další neskromné sebechvály. Například: "Jan Rakušan, který je současně duchovním otcem nejenom tohoto nejmodernějšího oddělení nemocnice, ale celé její přestavby" nebo "muž, jenž se o ni nejvíce zasloužil".

Podle informací, které od ředitele nemocnice převzala ČTK (3.6.2002, 14:03) i Kolínský Pres (11. června 2002) se záhy po slavnostním otevření ještě v červnu měli do nových prostor nastěhovat pacienti. To však byla zřejmě vědomá nepravda, která měla pouze zakrýt skutečný účel pompézní oslavy, a to předvolební propagaci ČSSD. Snad jsme ještě nezapomněli, že stejný den se v Kolíně odpoledne konala velká předvolební show ČSSD s Bárou Štěpánovou. Slavnost v nemocnici tedy nebyla ničím jiným, než předehrou k předvolebnímu mítinku, ovšem již ne za peníze sociální demokracie.

Jaká je skutečnost? Slavnostně otevřená budova je stále zavřená, pacienti jsou více jak dva měsíce nadále léčeni v provizorních prostorech. Investice za více jak 200 milionů sice posloužila panu Grossovi i panu Rakušanovi a jejich přátelům před volbami, ale pacientům neslouží. Byla to, dámy a pánové, prostě bouda za naše peníze!

Jaký je důvod toho, že budova interny neslouží tomu, komu by sloužit měla, tedy nemocným? Investor, ředitel nemocnice Jan Rakušan svévolně překročil schválený rozpočet stavby o více než padesát miliónů korun. Nemocnice nyní dodavateli dluží a nemá z čeho zaplatit. Investice z veřejných prostředků je zablokována, neslouží svému účelu, posloužila pouze jako kulisa předvolební agitace socialistů. Tuto neuvěřitelnou blamáž se ředitel nemocnice snaží neuměle maskovat výmluvami na nedostatek personálu či na nedokončený vnitřní informační systém (cedulky s označením místností). Jak se vychloubá na své internetové stránce, je to právě on, kdo se o tuto blamáž zasloužil a kdo nese a ponese plnou odpovědnost.

Je velmi pravděpodobné, že svého kandidáta do senátu vláda ČSSD opět podrží a dluh za něho zaplatí. Jak jinak, než z našich, tedy veřejných prostředků. Postih viníka samozřejmě nenastane, těch 50 milionů se jistě nějak vysvětlí… A tak se možná před volbami do senátu na konci října 2002 Kolín opět dočká jedné "nepolitické" slavnosti - kandidát ČSSD do senátu bude za podpory nové ministryně a starých poslanců ČSSD otevírat "novou" budovu interny. Samozřejmě především pro nás, pro občany Kolínska.


 

Související:

 
 

Zpráva pro tisk - jednání s ministryní zdravotnictví MUDr. Marií Součkovou
tiskovou zprávu naleznete zde

 

 

Reagujte:

Vaše jméno, titul:

Váš email:*
Chci na tento e-mail dostávat novinky:
Váš názor, vzkaz, dotaz, připomínka ?*

Prosím, vyplňte takto * označená pole. Děkuji

Rozsáhlejší texty zasílejte prosím na e-mail cabrnoch@psp.cz

 

 

Příspěvky:

 
 

 

 

© MUDr. Milan Cabrnoch 2003