Informační stránky poslance MUDr. Milana Cabrnocha
| Novinky | Mapa stránek |
KOLÍN

Hospodářská a sociální rada Kolínska o zdravotnictví

MUDr. Milan Cabrnoch, 10. června 2003

informace

V pondělí 9. června 2003 se sešla hospodářská a sociální rada Kolínska spolu s Okresní hospodářskou komorou v hotelu Terezie na klubovém večeru věnovaném tentokrát tématice zdravotnictví.

Byl jsem požádán předsedou HSR ing. Kmochem o moderování celého večera.

Večer zahájily dvě aktuální informace. První přednesl právník Mgr. Jakub Uher a týkala se povinností zaměstnavatelů ve vztahu k závodní zdravotní péči. Pro řadu přítomných zazněly nové užitečné informace.

Druhá aktualita se týkala již každého z nás. Dr. Jaroslav Láznička představil systém IZIP, který je známý jako zdravotní knížka pacienta na Internetu. Nové komunikační technologie spolu novým přístupem k roli, odpovědnosti a kompetencím pacienta vytváří skutečnou příležitost svým rozhodnutí zlepšit svou vlastní šanci při čerpání zdravotní péče.

Hlavním tématem večera byla přítomnost, ale především budoucnost poskytování zdravotní péče v té „naší“ části Středočeského kraje.

Úvodem vystoupili představitelé soukromých ambulantních lékařů, MUDr. Zdena Přibylová, dětská lékařka, a MUDr. Jiří Dvořák, gynekolog. Následovalo představení a názory ředitelů nemocnic v Městci Králové, v Čáslavi, v Kutné Hoře, v Českém Brodě a v Kolíně. Své k tématu řekli i přítomní starostové Čáslavi a Městce Králové.

Následovala diskuse, která podle mne potvrdila, že řešení problémů je nevyhnutelné. Ve spolupráci nemocnic navzájem a nemocnic s ambulantními lékaři vidí všichni aktuální výzvu, stejně tak jako v rozumné úpravě struktury nabízené péče. Potvrdilo se, že zdravotnictví nejen každý „rozumí“, ale také každý vnímá jako velmi důležitou službu i odvětví.

Děkuji všem, kdo se klubu tentokrát zúčastnili. Jsem si jist, že zajímavé téma bylo správně uchopeno. Možná se k němu za rok vrátíme.


 

Související:

 
 

Kolínští podnikatelé se připravují na EU

 

© MUDr. Milan Cabrnoch 2003