Informační stránky poslance MUDr. Milana Cabrnocha
| Novinky | Mapa stránek |
Z DENÍKU POSLANCE

Středočeští a pražští dětští lékaři umí obhájit své zájmy

MUDr. Milan Cabrnoch, 2. dubna 2004

Ve čtvrtek 1. dubna 2004 večer se na své konferenci sešli členové pražské a středočeské krajské organizace Sdružení praktických lékařů pro děti a dorost ČR. Jako pozvaný host jsem se zúčastnil závěru této konference.

Sdružení je silnou a dobře fungující organizací, která sdružuje soukromé lékaře poskytující zdravotní péči v oboru praktický lékař pro děti a dorost a hájí velmi účinně jejich zájmy jako podnikatelů ve zdravotnictví.

Jako na většině podobných shromáždění zněla i na konferenci stoupající nespokojenost s neutěšeným stavem státní správy ve zdravotnictví. Varovné hlasy, upozorňující na tvrdý dopad vstupu ČR do Evropské unie právě na soukromé lékaře a české zdravotní pojištění, vláda povýšeně neslyší. Bezbřehá solidarita, minimální spoluúčast, nízké ceny a vysoká kvalita péče jsou vysokým rizikem pro české zdravotní pojištění. Vláda evidentně není schopná problémům čelit. Skutečně vážně hrozí, že se neschopnost vlády vyjednat pro českou republiku přijatelná pravidla, promítne do podnikání i dětských lékařů.

Radostná a spokojená atmosféra na konferenci rozhodně nepanovala. Oceňuji, že lékaři mají zájem se nejen s realitou seznámit, ale se s ní i poprat. Jejich energie je nadějí především pro jejich pacienty.


 

Související:

 
 

 

 

 

Reagujte:

Vaše jméno, titul:

Váš email:*
Chci na tento e-mail dostávat novinky:
Váš názor, vzkaz, dotaz, připomínka ?*

Prosím, vyplňte takto * označená pole. Děkuji

Rozsáhlejší texty zasílejte prosím na e-mail cabrnoch@psp.cz

 

 

Příspěvky:

 
 

 

 

© MUDr. Milan Cabrnoch 2003