Informační stránky poslance MUDr. Milana Cabrnocha
| Novinky | Mapa stránek |
Z DENÍKU POSLANCE

Na radnici v Kostelci nad Černými lesy pracují a mají úspěchy

MUDr. Milan Cabrnoch, 19. ledna 2004

V rámci svého poslaneckého dne jsem se opět setkal v Kostelci nad Černými lesy s paní starostkou Urbanovou a jejími spolupracovnicemi.

Naše setkání navázalo na moji minulou návštěvu, která proběhla nedlouho po komunálních volbách.

Tehdy zcela nové vedení města obtížně zápasilo s mnoha problémy, které byly z větší části způsobeny minulou reprezentací Kostelce. Společně jsme hledali cestu ke snižování vysokého dluhu města, otázkou byla budoucnost areálu bývalé ruské vojenské nemocnice, sanatoria. Mimořádným problémem byl pro nové vedení města nedostatek informací, minulý pan starosta nepředal novým zastupitelům svou funkci a tak se objevovala mnohá, vesměs nepříjemná překvapení.

Po zhruba roce je situace jiná. Deprese vystřídaly úsměvy, paní starostce se daří problémy řešit. Jistě, není vše růžové (a také nikdy nebude), ale počáteční deprese byly vystřídány vědomím toho, že práce přináší výsledky.

Vedení města Kostelce se podařilo během roku snížit zadlužení města na polovinu, podařilo se jim vyřešit velké problémy s poplatky za znečišťování odpadních vod. Zastupitelstvo přijalo důležité rozhodnutí ve věci čističky kanalizačních vod. Občanům bude sloužit moderní nákupní středisko, jehož velikost přesahuje velikost Kostelce.

Město ve spolupráci se Středočeským krajem usiluje o získání dotací ze strukturálních fondů Evropské unie. Jedná se o kanalizaci i o plynofikaci. Řeší se areál bývalého sanatoria, který již město převzalo do svého vlastnictví.

Mnoho problémů zůstává nedořešeno a řeší se, další problémy přijdou. Dohodli jsme se například, že budeme hledat cestu k dokončení stavby hasičské stanice. Věřím, že alespoň někteří občané Kostelce zaznamenávají, že jejich zastupitelé pro město pracují, a že se občas mezi výtkami a stížnostmi objeví také uznání a pochvala – alespoň malá. Jsem si jist, že si ji radnice v Kostelci zaslouží.


 

Související:

 
 

 

 

© MUDr. Milan Cabrnoch 2003