Informační stránky poslance MUDr. Milana Cabrnocha
| Novinky | Mapa stránek |
Z DENÍKU POSLANCE

Čtvrťáci ze 4. ZŠ v Parlamentu ČR

Dne 4. listopadu navštívilo 40 žáků 4. tříd pod záštitou pana poslance Cabrnocha Parlament ČR.

Společně se svými učitelkami prožili pěkný den v Praze, který byl částečně i dobrodružný díky trucujícímu autobusu. Ale i přes všechna úskalí se děti na místo dostaly včas. Prošly se po nábřeží Edvarda Beneše, Čechově mostu, kolem úřadu vlády, Senátu ČR až do ulice Sněmovní k sídlu Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

Po vstupu do budovy si všichni odložili bundy a hrnuli se k detektoru, který je donutil odložit si i další věci. Pak nedočkavě všichni vstoupili na půdu parlamentu. Paní průvodkyně, která se o nás vzorně starala, nám trpělivě zodpověděla všechny dotazy, i když některé byly značně všetečné. Prohlédli jsme si kopie důležitých historických listin, dozvěděli jsme se podrobnosti o práci poslanců, nakoukli jsme i do zasedací síně a v malém sále jsme viděli i několik poslanců při práci. Některé děti si nechaly podepsat paní Vlastu Parkanovou.

Čas návštěvy rychle uběhl, ale děti se k odchodu neměly. Rády by ještě zůstaly na odpolední zasedání, zajímalo je totiž, jestli se poslanci při práci dohadují stejně jako ony. Hodiny neúprosně běžely, opravený autobus čekal, takže nezbylo než poděkovat za trpělivou a milou společnost paní průvodkyni.

Plni dojmů jsme odjížděli zpátky do Kolína. Čtvrťáci jsou teď o něco moudřejší, neboť na vlastní oči viděli to, o čem si ve škole vyprávějí.

Ivana Novotná, Kateřina Vokounová, 4. ZŠ Kolín


 

Související:

 
 

 

 

© MUDr. Milan Cabrnoch 2003