Informační stránky poslance MUDr. Milana Cabrnocha
| Novinky | Mapa stránek |
Z DENÍKU POSLANCE

Akademie regionálního zdravotnictví úspěšně pokračuje

MUDr. Milan Cabrnoch, 6. června 2003

informace

Již třetí seminář Akademie regionálního zdravotnictví se uskutečnil ve čtvrtek a v pátek 5. a 6. června 2003. Tématy bylo tentokrát veřejné zdravotní pojištění a umění vyjednávat.

Akademie je projekt kontinuálního vzdělávání určený pro krajské zastupitele a úředníky krajských úřadů odpovědné za oblast zdravotnictví. Projekt je realizován v rámci Českého zdravotnického fóra za podpory nadace Elpida. Projekt jsem navrhl a obhájil spolu s dr. Vladimírem Finsterle a dr. Petrem Strukem, společně také tvoříme realizační tým projektu.

Do programu prvního dne byla zařazena aktualita. Je jí problematika registrace nemocnic, zřizovaných od 1. ledna 2033 kraji, podle zákona č. 160/1992 Sb. Existují nejméně dva sporné výklady pravidel registrace nestátních zdravotnických zařízení, resp. posuzování jejich personální a věcné vybavenosti. S aktualitou, která vyvolala velmi zajímavou diskusi, vystoupili právníci JUDr. Jana Popovičová a dr. Stanislav Fiala.

Hlavní téma semináře vyšlo z poptávky členů akademie a bylo jím veřejné zdravotní pojištění. Pozvanými přednášejícími byli JUDr. Karel Hlaváček, který zastupoval ředitelku VZP Ing. Jiřinu Musílkovou, a Ing. Zdeněk Vrožina, ředitel Hutnické zaměstnanecké zdravotní pojišťovny z Ostravy.

Oba přednášející ze svého pohledu uvedli historii, přítomnost a vizi veřejného zdravotního pojištění. Po přednášce následovaly dílny, kde odděleně politici a úředníci diskutovali o problému sítě zdravotnických zařízení a roli zdravotních pojišťoven a krajů v této problematice. Na závěr semináře přijali účastníci závěrečné usnesení, které je přílohou tohoto textu.

Druhé téma semináře bylo tentokrát mimořádně zajímavé. Umění vyjednávat potřebujeme ve svém každodenním životě všichni, přesto je téměř neuvěřitelné, jak neznáme jeho teorii. Zdá se, že na to v praxi doplácíme denně. Paní doktorka Soňa Pecháčková se nás v dvouhodinové zkratce pokusila do problému uvést. Bylo to velice zajímavé.

Seminář se vydařil. Byl doslova nabitý tématy a informacemi, vystupující i diskutující byli přesně v obraze a navzájem si vyměnili důležité informace.
" A (v)o tom to je."
Díky všem za spolupráci a těším se na další akce!


 

Související:

 
 

Společné stanovisko ARZ, Bedřichov 5 - 6. června 2003 (PDF, 38kb)

 

 

Reagujte:

Vaše jméno, titul:

Váš email:*
Chci na tento e-mail dostávat novinky:
Váš názor, vzkaz, dotaz, připomínka ?*

Prosím, vyplňte takto * označená pole. Děkuji

Rozsáhlejší texty zasílejte prosím na e-mail cabrnoch@psp.cz

 

 

Příspěvky:

 
 

 

 

© MUDr. Milan Cabrnoch 2003