Informační stránky poslance MUDr. Milana Cabrnocha
| Novinky | Mapa stránek |
Z DENÍKU POSLANCE

Zasedání výborů Rady Evropy v Budapešti

MUDr. Milan Cabrnoch, 7. května 2003

informace

Ve dnech 5. až 7. května 2003 jsem se jako člen stálé delegace Parlamentu ČR při Radě Evropy zúčastnil jednání výborů Rady v Budapešti.

Jednání začalo v pondělí 5. května 2003 ráno veřejným slyšením Výboru pro migraci, uprchlíky a demografii na téma vztahy mezi Evropany žijícími v zahraničí a jejich zemí původu. K tomuto tématu přednesli referáty paní Joelle Garriaud-Malyam z Francie a pan Andy Sundberg, předseda organizace Američanů žijících v zahraničí.

Jednání výboru dále pokračovala, na programu byla situace palestinských uprchlíků, souvislosti mezi migrací a obchodem s ženami a prostitucí, problematiky migrantů vyššího věku, migrantů zaměstnávaných nepravidelně v zemědělství, otázky návratu uprchlých Rómů ze zemí Rady Evropy do zemí bývalé Jugoslávie či situace v Čečně.

V úterý 6. května proběhla dvě veřejná parlamentní slyšení pořádaná společně výborem pro migraci, uprchlíky a demografii a výborem pro otázky sociální, zdravotní a rodiny. Tématem dopoledního slyšení byla politika integrace emigrantů v zemích Rady Evropy, tématem odpoledního slyšení potom Evropská populace v roce 2020 - výzvy pro sociální politiku a politiku migrace.

Ve středu následovala schůze výboru pro otázky sociální,zdravotní a rodiny. Projednával se obchod s orgány v Evropě, sociální dopady rozšíření EU, sociální a zdravotní rizika mládeže v Evropě. Zpravodajem posledního, velmi důležitého tématu je předseda české národní delegace Miroslav Ouzký.
Tři pracovní dny v Budapešti byly doslova přeplněny velmi zajímavými tématy, a tak ani nezbýval čas vnímat mimořádné letní doslova horké počasí - teploty překročily třicítku, a to máme začátek května.


 

Související:

 
 

 

 

© MUDr. Milan Cabrnoch 2003