Informační stránky poslance MUDr. Milana Cabrnocha
| Novinky | Mapa stránek |
Z DENÍKU POSLANCE

Akademie regionálního zdravotnictví úspěšně pokračuje

MUDr. Milan Cabrnoch, 28. března 2003

informace

V Hradci Králové proběhl včera a dnes druhý odborný seminář Akademie regionálního zdravotnictví. Jeho tématy byla legislativa ve zdravotnictví, změna právního postavení nemocnice a strategie řízení regionálního zdravotnictví.

Akademie je projekt kontinuálního vzdělávání určený pro krajské zastupitele a úředníky krajských úřadů odpovědné za oblast zdravotnictví. Projekt je realizován v rámci Českého zdravotnického fóra za podpory nadace Elpida. Projekt jsem navrhl a obhájil spolu s dr. Vladimírem Finsterle a dr. Petrem Strukem, společně také tvoříme realizační tým projektu.
První téma uvedli dva mimořádně zajímaví pozvaní řečníci, kterými byli vrchní ředitel Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR JUDr. Karel Hlaváček, a náměstkyně ministryně zdravotnictví pro legislativu JUDr. Dana Římanová. Doktor Hlaváček přednesl příspěvek na obecné téma legislativy, vzniku právních předpisů a jeho pravidel. Paní náměstkyně Římanová seznámila přítomné s aktuálním stavem a plány legislativy v resortu. Je jasné, že následovala dlouhá a podrobná diskuse.

Není bez zajímavosti, že se semináře osobně účastnili shodou okolností celkem tři lidé, kteří působili na místě legislativního náměstka ministra zdravotnictví (já za ministryně Roithové, kolega Hlaváček za ministra Davida a kolegyně Římanová nyní).

Druhé téma, k jehož aktuálnosti přispělo čtvrteční rozhodnutí královehradeckého krajského zastupitelstva změnit právní postavení nemocnic svého kraje na akciové společnosti, uvedl vyčerpávající přednáškou bývalý ministr zdravotnictví a stávající poradce středočeského hejtmana MUDr. Luděk Rubáš. Vzhledem k velmi rychlému vývoji v této oblasti byla přednáška bezpochyby inspirací pro každého z přítomných.

Třetí téma, z trochu jiné, ale bezprostředně související oblasti, přednesli pánové Rýc a Kwasnitschka z konzultační společnosti Econsult. Zkušenosti z Rakouska prezentované panem Kwasnitschkou zpestřily i tak již dostatečně pestrý program o pohled a zkušenosti ze zahraničí.

Seminář se vydařil. Byl doslova nabitý tématy a informacemi, vystupující i diskutující byli přesně v obraze a navzájem si vyměnili důležité informace.


" A (v)o tom to je."

Díky všem za spolupráci a těším se na další akce!


 

Související:

 
 

Nadační fond ELPIDA

České zdravotnické fórum

 

 

Reagujte:

Vaše jméno, titul:

Váš email:*
Chci na tento e-mail dostávat novinky:
Váš názor, vzkaz, dotaz, připomínka ?*

Prosím, vyplňte takto * označená pole. Děkuji

Rozsáhlejší texty zasílejte prosím na e-mail cabrnoch@psp.cz

 

 

Příspěvky:

 
 

 

 

© MUDr. Milan Cabrnoch 2003