Informační stránky poslance MUDr. Milana Cabrnocha
| Novinky | Mapa stránek |
Z DENÍKU POSLANCE

Slavnostní otevření jednotky transplantace kostní dřeně pro děti ve FN Motol

MUDr. Milan Cabrnoch, 6. června 2002

Informace

Ve čtvrtek 6. června 2002 byla ve Fakultní nemocnici v Motole slavnostně otevřena jednotka transplantace kostní dřeně pro děti. Jako člen dozorčí rady nemocnice jsem se této milé slavnosti zúčastnil.

Toto pracoviště nahrazuje dosavadní technicky již nevyhovující pracoviště a stává se základnou pro skutečně světový tým odborníků, poskytující péči na skutečně světově špičkové úrovni. Při takové příležitosti je vhodné si připomenout, že finanční a investiční problémy, které se tak často diskutují a komentují, jsou až v druhé řadě. V první řadě stojí odborníci, lidé, tým. Jeho součástí jsou špičkově vzdělaní lékaři, ale stejně důležití jsou další členové týmu. Součástí týmu jsou i studenti, kteří se připravují na výkon povolání, součástí týmu se stávají i rodiče pacientů.

Samozřejmě každý tým potřebuje buduvu a přístroje a je správné, že v tomto případě je dostává ve vysoké kvalitě. Ale, marná sláva, ani budova ani přístroj ještě nikdy nikoho nevyléčili. A proto tím nejdůležitějším jsou lidé. Přeji si, aby všichni skutečně kvalitní a potřební odborníci u nás nalezli kvalitní prostředí a vybavení pro svou práci.


 

Související:

 
 

 

 

© MUDr. Milan Cabrnoch 2003