Informační stránky poslance MUDr. Milana Cabrnocha
| Novinky | Mapa stránek |
Z DENÍKU POSLANCE

Přehlídka dětských souborů scénického tance Kutná Hora

MUDr.Milan Cabrnoch, 26. května 2001

Informace

Poslanec Parlamentu MUDr. Milan Cabrnoch se v pátek 26. května 2001 zúčastnil na pozvání starosty města Kutné Hory a organizátorů slavnostního zakončení 18. celostátní přehlídky dětských souborů scénického tance.

Při slavnostním představení v Tylově divadle účastníci přehlídky shlédli dvě mimořádně zajímavá taneční vystoupení. Představení s napětím sledovalo plné divadlo chlapců a děvčat - mladých tanečníků.

Na závěr předal Milan Cabrnoch spolu s ředitelkou divadla paní Janou Kozákovou a paní Lenkou Lázňovskou, představitelkou příspěvkové organizace Ministerstva kultury ČR IPOS-ARTAMA, která přehlídku organizuje, diplomy a nezbytné kutnohorské suvenýry - stříbrné groše - vedoucím všech jednadvaceti uměleckých souborů.

V následné neformální diskusi s vedoucími souborů padla slova o velkém přínosu mimoškolních aktivit pro děti. Poslanec Cabrnoch zdůraznil význam zájmových činností pro rozvíjení talentů a zvyšování kulturního povědomí ve společnosti. Volnočasové aktivity, ke kterým zájmová umělecká činnost patří, jsou nejen zábavou, ale také součástí programů prevence kriminality a vzniku drogových závislostí. "Je dobře, když rodiče ví, kde je a čím se baví jejich děti." zdůraznil Milan Cabrnoch.


 

Související:

 
 

 

 

© MUDr. Milan Cabrnoch 2003